Hangi Spor Ayakkabısını Almalı ?

You may also like...

13 Responses

 1. Harun dedi ki:

  Bende de aynı problem var. Yazınız için telekkürler, çok faydalı oldu. Peki bu modelleri bir arada bulabileceğimiz bir yer var mı? Ne yazık ki koca ayakkabı mağazalarında bu tür bir iki model ya oluyor ya olmuyor.

 2. Gökhan Gerezlioğlu dedi ki:

  Maalesef öyle bir yer şTürkiye’de yok, Internet’ten araştırıp denemek istediğiniz modelleri mağaza mağaza dolaşıp bulmanız gerekiyor yinede en iyi geniş yelpaze Intersport’ta

 3. kemal dedi ki:

  öncelikle yazınız için çok teşekkür ederim. baktığım zaman ayak tipim normal ayak tabanı var ama koşu esnasında dışarı basarak daha doğrusu dış taban sorunum var bunun için hangi marka ve modelleri tercih etmeliyim ?

  • Gökhan Gerezlioğlu dedi ki:

   Öncelikle en doğru yol aslındabir ortopediste gidip, bir taban yaptırtmak ve bu tabanı normal spor ayakkabısında kullanmak, yazıda belirtiğim gibi içe yada dışa basma sorunu farketmez Asics Gel Kayano x ve Asics Gel 21xx serisi denediğim kadarı ile bu soruna en iyi çözüm getiren modeller, ayağın yapısına göre Asics taban koştukça dışa ve içe basma durumuna göre şekil alıyor ve sorununuza çözüm oluyor, ayrıca Adidas Riot, Nike Vomero’da aynı sorunlara çözüm getiren ayakkabılar arasında..

 4. Pepii Nieto dedi ki:

  çok faydalı bir yazı olmuş , teşekkürler

 5. Görkem Akbulut dedi ki:

  Gokhan bey, yaziniz icin cok tesekkurler. Gercekten ulkemizde ayak sagligina onem verilmediginden insanlarin pek de bilmedigi bir konuya deginmissiniz. Benim sorum, yukaridaki sekillere baktigimda 3. Sekilde gorulen cukur tabana sahip oldugumu yaptirdigim ayak analizinden ve ayakkabilarimin durumundan biliyorum. Buna yanilmiyorsam overpronation denmekte. Fakat diger bir deyim high arched ile arasindaki farki tam anlayabilmis degilim. Ice basma sorunum varsa Gel Kayano tercih edebilecegimi fakat yazinizin en asagisinda ise cukur taban icin Asics Gel Cumulus, Gel Stratus veya Gel Nimbus modellerini onermissiniz ? Gel Kayano sorunum icin ideal midir ?

 6. DertLy KeSh dedi ki:

  Kırmızı Ayakabayı Almak İstyoRum Tanışma bana Ulaşa ßıLırmıSIn Acaßa

 7. Yunus dedi ki:

  merhaba ben Nıke Aır zoom vomero 9 kırmızı ayakkabı aldım bundan 2 gün önce ayakkabı hafif toz oldu Islak mendil ile sildim ve toz dağıldı dağıldığı yer siyahlaştı 2 gündür böyle bu ayakkabının temizliği nasıl oluyor ve o siyahlaşma geçer mi yardımcı olursanız çok sevinirim..

 8. kemal ozcan dedi ki:

  Merhaba, cushioned için nike vomero 9 ile pegasus 30 ikilisinden hangisi daha iyi bir seçim olur acaba?

  • Gökhan Gerezlioğlu dedi ki:

   Tamamen kişisel bir tercih ayağınıza uygunluğuna bakın vomero serisi bana daha uygun mesela…

 9. Huseyin dedi ki:

  Gerçekten yazınız çok faydalı .ben yazınıza göre ayakkabı aldım.cok faydasını gördüm.cok teşekkürler.bazi kişilere göre ayakkabı önemli olmayabilir ama bizim gibi ayağında problem olanlar için hangi ayağa göre hangi ayakkabı alınmalı.bu yazınıza göre çok insan faydalanmıştır umarim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.